Toplumsal Gelişime Katkı

You are here:

Toplumsal Gelişime Katkı

Akiş GYO olarak, “Her işimizin temelinde mutluluğunuz var” mottomuz ile toplum için artı değer yaratmaya odaklanıyor, toplumun sürdürülebilir gelişimine katkı sağlayan yatırımlarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Yaşam Akademisi

2015’te hayata geçirilen Yaşam Akademisi, temel sağlık bilgilerinden güzellik önerilerine, kişisel gelişimden, yaşamı zenginleştiren keyifli sohbetlere uzanan içerikleriyle yepyeni bir paylaşım platformu sunmaktadır. 2015-2019 arasında gerçekleşen birbirinden değerli 80 uzman konuk ile 180 özel söyleşi ile 40.000 kişiye ulaşan Yaşam Akademisi, sosyal medya hesapları, web sitesi ve Youtube videoları üzerinden de yaklaşık 100.000 kişiye yaşam için önemli bir platform olma yolunda içeriklerini paylaşmaya devam etmektedir.

Sürdürülebilirlik Ekibi

Şirketteki her kademeden çalışanın yer aldığı ve 17 çalışandan oluşan Sürdürülebilirlik Ekibi, 2021 yılından beri gönüllülük esasıyla çalışmalarına devam etmektedir. 2022 yılında Sürdürülebilirlik ekibi önderliğinde şirket çalışanlarının katılımına açık etkinlikler (barınak ziyareti, yaşlı bakım evi ziyareti, kıyı temizleme etkinliği, derneklerle ortak projeler vb.) gerçekleştirilmiş, çevresel, sosyal, yönetsel konuların ve iyi uygulamaların paylaşıldığı 6 adet Sürdürülebilirlik Bülteni yayımlanmıştır.

smiling-businesswoman-giving-presentation-world-environment-day-hr-colleagues-min
people-hands-planting-small-tree-sunset-concept-save-earth (Büyük)

Ecording Tohum Ağaçlandırma Projesi

Akasya ve Akbatı ile Ecording iş birliği kapsamında, ekolojik yaşamın sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak amacıyla, sedir ve kızılcam ağacı tohum toplarının insansız hava araçları ecodrone’lar yardımıyla ağaçlandırılması zor alanlarda ekimini sağlıyoruz. Raporlama döneminde 60.000 adet tohum topunu toprakla buluşturduk. 2023 yılında 30.000 adet daha tohum topunu toprakla buluşturmayı amaçlıyoruz. 2023 yılı dahil toplam 149.00 adet tohum topunu doğa ile buluşturduk.

AÇEV Okuyan Bir Gelecek Projesi

23 Nisan’da Akasya ve Akbatı’da 100 bin çocuğu kitap sahibi yapmayı hedefleyen AÇEV Okuyan Bir Gelecek projesine ev sahipliği yaptık. Çocuklara ve ebeveynlere yönelik eğlenceli ve farkındalık yaratacak bir deneyim sunmanın yanı sıra, AÇEV standında satılan ürünler ile projeye maddi katkı sağlanmasına destek verdik. Gelecek dönemde de projeye ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz.

Alenen Sanat Projesi

Yeni nesil sanatçıların keşfedilmesi, eserlerinin ve performanslarının tanıtılması motivasyonuyla İyilik İçin Sanat Derneği ile Akasya Kültür Sanat iş birliğinde gerçekleştirilen multidisipliner bir platform olan Alenen Sanat projesi kapsamında üretilen 87 sanat eserinden 11’i sanatseverler tarafından satın alınırken, 3 sinema filmi için sponsor desteği sağlandı ve 33 tiyatro oyunu sahnelendi.

Anneyim: Çocuğum İçin Her Şeyi Yaparım

2012 yılında başlatılan “Anneyim: Çocuğumun Gelişimi İçin Her Şeyi Yaparım” isimli Akbatı Facebook sayfasında yıl boyu ebeveynleri bilinçlendiren içerikler paylaşıyoruz.

summer-park-near-green-trees-mom-walks-yellow-dress-her-little-pretty-girl-min
kidzania

KidZania Istanbul

KidZania İstanbul, açıldığı 2014 yılından bu yana “Daha iyi bir dünya için kocaman bir kalbim var” kurumsal sosyal sorumluluk projesini yürütmeye devam ediyor. Dokuz yılda toplam 300 farklı STK, kamu kurumu ve üniversite ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında 130 bin , ziyaretçi ücretsiz şekilde eğlenerek öğrenme deneyiminden faydalandı. Tüm ziyaretçilerine erişilebilir ve konforlu bir deneyim sunmayı amaçlayan KidZania İstanbul’da, Tohum Otizm Vakfı ve Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı gibi STK’lardan alınan eğitimlerle özel gereksinimi olan çocukların ihtiyaçlarına uygun bir şekilde hizmet veriliyor.Görme engelli ziyaretçiler için kağıt paralarda (KidZos) ve asansörlerde Braille alfabesi kullanılırken, aktivite alanlarındaki düz zemin girişleri ve uygun kapı ebatları ile tekerlekli sandalye kullanıcılarına kolaylık sağlanıyor. Ayrıca, Havacılık Akademisi ve Sürüş Akademisi aktivite alanları da tekerlekli sandalye kullanıcıların erişimi için birer koltuk yerinden çıkacak şekilde tasarlandı. KidZania İstanbul’da Deprem Simülasyon Merkezi, Elektrik Merkezi, E-Atık Geri Dönüşüm ve Ayrıştırma Merkezi, Sosyal Gönüllülük ve Üniversite gibi aktivelerle çocuklara ve ebeveynlerine çevresel, sosyal ve ekonomik konularında farkındalık sağlanıyor.