Akiş GYO Hakkında

You are here:

Akiş GYO

Akkök Holding bünyesinde 2005 yılında kurulan Akiş GYO, Holdingin stratejik iş alanları arasında konumlandırdığı gayrimenkul sektöründeki deneyim ve uzmanlığını farklı projelerde değerlendirmeye devam etmektedir. Akiş GYO, Sermaye Piyasası Kuruluna yaptığı başvuruyla 18 Mayıs 2012 tarihinde Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı unvanını almış, 9 Ocak 2013 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır. Akiş GYO, “Her işimizin temelinde mutluluğunuz var.” ilkesiyle gayrimenkul sektöründe kalitesi ile farklılaşan projeleri hayata geçirmeyi hedeflemektedir.

Akiş GYO, 2011 yılında açılan Akbatı’nın yakaladığı önemli başarı sonrası, Akasya’nın 2014 yılında tamamlanması ile önemli bir projeye daha imza atmıştır. 2017 yılında SAF GYO ile birleşen Akiş GYO, bu birleşme ile birlikte gayrimenkul sektöründeki yerini bir kat daha sağlamlaştırmıştır. Türkiye’deki gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri arasında bir ilki gerçekleştirerek, alışveriş merkezi yatırımlarına alternatif bir yaklaşımla cadde mağazacılığına yönelen Akiş GYO’nun bu alandaki operasyonel gayrimenkulü 2021 yılında Bağdat Caddesi’nde açılan ve Boyner markasına kiralanan Erenköy Apartmanı’dır.

Gelecek Hedeflerimiz

Amacımız inovasyon odaklı ve sürdürülebilirlik ekseninde katma değerli projeler yaratarak müşteri deneyimini en üst seviyeye çıkarmak ve yüksek doluluk oranlarını koruyarak, AVM’lerimiz içinde konumlanan yeni deneyim ve çekim merkezleriyle rakiplerimizden ayrışmaya devam etmektir. Akiş GYO, sektörün önde gelen isimlerinden biri olarak, doğru lokasyonlarda, yeni trendlere uygun ve sürdürülebilir projelerle sektörde fark yaratmaya devam etme kararlılığını sürdürmektedir.