Ödüllü Konut Projeleri Dosyası

Gayrimenkul sektörünün Türkiye’deki dikkat çekici yükselişi son yıllarda yalnız ülke çapında değil, global arenada da dikkat çekici bir ivme kazanmaya başladı. Başarılarını uluslararası gayrimenkul ve mimarlık yarışmalarında birbiri ardına aldıkları ödüllerle tescilleyen gayrimenkul firmaları, sektördeki pazarlama yarışında bu ödüllerle fark yaratarak, güven tazeliyor.

Akbatı Residences

Akiş Gayrimenkul tarafından Esenyurt’ta hayata geçirilen Akbatı, 4 katlı alışveriş merkeziyle iç içe olan sosyal alanların üzerinde yükselen 21 katlı Mavi Kule ve 11 katlı Yeşil Kule’de yer alan 348 rezidanstan oluşuyor. Dünyaca ünlü Amerikalı Development Design Group (DDG) tarafından tasarlanan, konut sahiplerinin konforu için her ayrıntının düşünüldüğü Akbatı Residences’ta 7/24 güvenlik, acil ambulans temini, concierge, teknik servis hizmetleri ve site yönetimi, profesyonel bir ekip tarafından karşılanıyor. Sadece rezidans sakinlerinin kullanımına ait olan kapalı sosyal tesiste, yüzme havuzu, fitness center, masaj odası, buhar odası, sauna, pilates salonu ve cafe-bar yer alıyor. Peyzaj düzenlemesi içinde ise nilüfer bahçesi, açık yüzme havuzu, güneşlenme terasları, çocuk havuzu ve oyun alanları, dinlenme alanları, yürüyüş yolları bulunuyor. Akbatı’da konut teslimi sonrasında sunulan üstün konfor standartlarında, sürdürülebilir kriterler de büyük önem taşıyor. Akiş’in çevre konusundaki duyarlılığının bir göstergesi olarak, Akbatı’nın enerji verimliliği ve optimizasyonu ‘yeşil bina’ sertifikalandırma kriterlerine uygun olarak tasarlanmış. ‘Yeşil bina’ sertifikasına sahip olması planlanan projede, bu amaca yönelik malzeme seçimi ve uygulama tercihleri yapılmış. Sunulan yüksek kalite standartları açısından Akbatı, çok nitelikli bir kitleyi bölgeye çekiyor. Bu çerçevede prestijli bir yaşam alanı içerisinde konforlu bir hayat sürmeyi arzulayan birey ve aileler hedef kitleyi oluşturuyor. Akbatı, İstanbul’un yanı başında yeni bir kent olarak gelişmesini sürdüren Esenyurt’a bu yönüyle de büyük bir katma değer sağlıyor.

Kazandığı Ödül/Ödüller

Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları Yarışması’nda, Akıllı Ev Kategorisi’nde internet sitesi üzerinden halk oylamasına sunulan projeler içinde yer alan Akbatı Residences, hem halkın beğenisi hem de jürinin değerlendirmesiyle iki ayrı ödüle layık görüldü.

Sosyal Medyada Paylaşın
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Pinterest