Bahçeşehir’in En Büyük Alışveriş ve Yaşam Merkezi ‘Akbatı’, 15 Eylül’de Açılıyor

Akkök Grubu’nün iştiraki Akiş Gayrimenkul, yatırımcısı olduğu Etiler Akmerkez’den 2. 5 kat büyük tasarladığı alışveriş ve yaşam merkezi ‘Akbatı’yı, Bahçeşehir Esenyurt’ta 15 Eylül’de hizmete açıyor. 50 dönüm arazide AVM, 348 rezidans ve festival alanından oluşan Akbatı, 2 bin 500 kişiye istihdam sağladı. Ayda 1 milyon ziyaretçinin beklendiği merkezde yüzde 85’i satılan rezidanslar ise Aralık ayında sahipleriyle buluşacak. 242 bin metrekare inşaat alanlı Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde; 9 sinema salonunun yanı sıra dünya mutfaklarını buluşturan restoranların yer alacağı Restoranlar Meydanı, dinlenme ve buluşma adresi olacak özel tasarımlı alanlar, çocuk oyun ve eğitim alanları, 3 bin araçlık otopark ile 5 bin kişilik Festival Park bulunacak. Festival Park, çeşitli etkinlik ve konserlere ev sahipliği yapacak. İç mimarisi Development Design Group tarafından tasarlanan 4 katlı Akbatı, Akkoza’daki ortakları olan Garanti Koza ve Corio’nun paylarını devretmesiyle Akiş Gayrimenkul’ün yüzde 100 kendine ait olan ilk projesi. Türkiye’yi 1993 yılında ‘Batılı’ anlamda alışveriş ve yaşam merkezi kavramıyla tanıştıran Akmerkez ile gayrimenkul sektörüne giren, Acıbadem’de Akasya ve Bahçeşehir’de Akkoza gibi konut projelerine de ortak olan Akkök Şirketler Grubu iştiraki Akis Gayrimenkul, Bahçeşehir Esenyurt’ta 2 yıl önce inşaatına başladığı ‘Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ projesini 15 Eylül’de hizmete açıyor.

İlçedeki Akkoza projesi içinde 50 dönüm arazide yer alan, Akmerkez’in 2. 5 katı büyüklüğünde bir AVM, rezidans ve festival alanından oluşan Akbatı, 63 bin 500 metrekare kiralanabilir alanı ile Bahçeşehir ve Esenyurt’un en büyük alışveriş merkezi olmasının yanı sıra aynı zamanda İstanbul’un ilk 10 büyük AVM’sinden biri. 220 milyon dolar yatırım yaptıkları Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin 2 bin 500 kişiye istihdam yarattığını söyleyen Akiş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gökşin Durusoy, “Akkök Grubu’nun, bilgi birikimi ve tecrübelerini, İstanbul’a yeni bir şehir merkezi kazandırmak hedefiyle E senyurt-Bahçeşehir bölgesine taşıdık. Merkeze ayda 1 milyon ziyaretçi bekliyoruz” dedi. 4 katlı alışveriş merkeziyle iç içe geçmiş sosyal alanların üzerinde yükselen 21 ve 11 katlı iki kulede yer alan 348 adet rezidansın ise şu ana kadar yüzde 85’inin satıldığını ifade eden Durusoy, rezidansları Aralık ayında teslim etmeyi planladıklarını, m2 fiyatlarının ise 3 bin 500-4 bin lira olduğunu sözlerine ekledi. Akiş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Alize Dinçkök Eyüboğlu ise 5M Migros, Koçtaş, Teknosa, Boyner gibi 188 mağazanın yer alacağı Akbatı’nın yüzde 98 doluluğa ulaştığını açıkladı. Akbatı’nın etkinlikleriyle her yaştan insanı kendine çekecek olmasıyla diğer alışveriş merkezlerinden farklılaşacağını söyleyen Eyüboğlu, projenin karşısında rezidans projesi Akbatı Beyaz Kule’nin de satışlarını yürüttüklerini belirtti.

Eyüboğlu, “120 rezidanstan oluşan projenin yüzde 65’inin satışları tamamlandı. 1.5-2 yılda tamamlayacağımız bu bölümde m2 fiyatları 2 bin 800-3 bin lira seviyesinde” dedi. Türkiye’de perakende pazarının 200 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşarak enerji, eğitim ve sağlık sektörlerinin ardından 4’üncü büyük sektör konumuna geldiğini hatırlatan Akis Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gökşin Durusoy, 3 milyon kişiye istihdam yaratan sektörün büyüklüğünün 2014 yılında ise 250 milyon dolara yükseleceğini kaydetti. Yürütmekte oldukları projelerin toplam İnşaat alanının 1. 2 milyon metrekareyi bulduğunu belirten Durusoy, hem Esenyurt bölgesinde hem de şehir merkezinde konut, rezidans veya karma yapılı projeler için hazırlandıklarını söyledi. Durusoy, İlk fazı bu yıl sonu teslim edilecek Akasya projesinin 2013’te tamamlanacağını, Akkoza projesinin ikinci fazının ise bu yıl sonu teslim edileceğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Pinterest