Akkök Akmerkez’i İkiye Katlayacak “Akbatı” ile AVM’de İlk 5’e Girecek

Akkök Grubu, yatırımcısı olduğu Akmerkez’in iki katı büyüklüğünde bir alışveriş ve yaşam merkezini 220 milyon dolar yatırımla Esenyurt’ta hayata geçirecek. Akbatı, 63 bin 500 metrekare kiralanabilir alan ile istanbul’un ilk 5 büyük AVM’sinden biri olacak. AVM’nin üzerinde 348 rezidans yer alacak.

TÜRKIYE’i ‘Baıtlı’ anlamda alışveriş ve yaşam merkezi kavramıyla tanıştıran Akmerkez ile gayrimenkule giren, Acıbadem’de Akasya ve Bahçeşehir’de Akkoza gibi konut projelerine de ortak olan Akkök Şirketler Grubu iştiraki Akiş Gayrimenkul, Bahçeşehir Esenyurt’ta ‘.Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi projesini başlatıyor, ilçedeki Akkoza projesi içinde yer alacak ‘Akbaü’nın 63 bin 500 metrekare kiralanabilir alanı ile istanbul’un ilk 5 büyük AVM’sinden biri olması planlanıyor. Projede 4 katlı alışveriş merkeziyle iç içe geçmiş sosyal alanların üzerinde yükselen 21 ve 11 kath.iki kulede 348 rezidans yer alacak.

Akmerkez’in iki kah büyüklüğünde olması planlanan merkeze 220 milyon TL yatarım yapacaklarını açıklayan Akkök Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Akiş Yönetim Kurulu Başkanı Raif Ali Dinçkök, “2005 yılında belirlediğimiz yeni stratejik vizyon kapsamında gayrimenkul sektörünü 5 ana iş kolumuzdan biri olarak benimsedik. Bugün ise 1.2 milyon metrekare inşaat alanına sahip projelerin içindeyiz. ‘Akbata’, Esenyurt’u gerçek anlamda rezidans kavramı ile tanıştıracak ilk yaşam ,kompleksi olacak” diye konuştu.

% 100 bize ait ilk projemiz

2010’un gayrimenkul sektöründeki belki de ilk ve en prestijli projesini hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyleyen Akiş Genel Müdürü Gökşin Durusoy ise Akkoza’daki ortaklan olan Garanti Koza ve Corio’nun paylarını devretmesiyle Akbaü’nın grubun yüzde 100 kendine ait olan ilk projesi olacağını kaydetti. Bu yıl tamamlanacak Akkoza’da l ve 2’nci faz inşaatının yüzde 75 Garanti Koza ve yüzde 25 Akiş ortaklığıyla devam ettiğini hatırlatan Durusoy, 3’üncü fazda ise Akiş olarak yer almadıklarını söyledi. Devredişin ardında her grubun kendi alanında uzmanlaşmak istemesinin yattığını söyleyen Durusoy, projeye rezidanslan daha sonra ekleme karan aldıklarını belirtti.

7/24 AMBULANS SERVİSİ İLK OLACAK

Projede fam donanımlı bir business center, TV lounge, açık ve kapalı yüzme havuzu; fitness salonu; özel spor, masaj ve dinlenme odalarıyla saunadan oluşan SPA bulunacak. Uyandırma servisinden isteğe bağlı olarak özel ev temizliğine kadar tüm concierge hizmetlerinin sunulacağı projede 7/24 güvenlik ve acil ambulans hizmeti de verilecek. Her daire İçin özel depo ve otopark yerinin verileceği projede kapalı otoparktan asansörle dairelere geçiş de sağlanacak.

Akiş Genel Müdürü Gökşin Durusoy, Akiş Yönetim Kurulu Üyesi Alize Dinçkök Eyüboğlu ile Akkök Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Akiş Yönetim Kurulu Başkanı Raif Ali Dinçkök, Akbatı projesini anlattı.

Dairelerin talebi hazır en küçük daire 186 bin TL

ESENYURT-Bahçeşehir merkez sahş ofisi ile Akmerkez satış ofisi ve showroom’unda ön satışlarına başlanan projede tüm dairelere talep gelmiş. Büyüklükleri 67 ile 571 metrekare arasında değişen dairelerin fiyatları ise 186 bin ikadan başlayıp l milyon 850 bin liraya kadar uzanıyor. Penthouse ve teraslı dairelerin de olacağı projenin AVM kısmında SOO’e yakın mağaza, 9 sinema salonu, restoran, çocuk oyun ve eğitim alanları olacak 2011 yılında açılacak projedeki ; dairelerin satışından 125 milyon TL hasılat bekleniyor.

Nükleerde ihaleye ortam oluşursa katılırız

GAYRiMENKUL projelerini büyütmek için Anadolu ve Asya yakasında arsa baktıklarını söyleyen Akkök Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Akiş Yönetim Kurulu Başkanı Raif Ali Dinçkök, yeni ortaklıklara da açık olduklarını ancak henüz netleşen bir gelişme olmadığını kaydetti. Dinçkök, uygun fırsatlar çıkarsa istanbul dışında da proje üretebileceklerinin . sinyalini verdi. Akenerji şirketi ile 373 MW’hk aktif kurulu gücünü 5 yılda 3.000 MW’a çıkarma hedefiyle enerji yatırımlarını sürdürdüklerini söyleyen Dinçkök, “Uygun koşullar oluşursa, nükleer santral ihalelerine, konsorsiyuma katılabiliriz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Pinterest