Akkök, Akbatı Alışveriş Merkez’ini Hayata Geçiriyor

Akkök Şirketler Grubu’nun gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş Gayrimenkul Yatırım A. Ş’nin yeni projesi Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Esenyurt’un Bahçeşehir bölgesinde hayata geçiyor. Toplam 220 milyon dolar yatırımla gerçekleşecek projede büyüklükleri 67 ile 571 metrekare arasında değişen 348 rezidans, 186 bin lira ile l milyon 850 bin lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor.

Akkök Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Akiş Yönetim Kurulu Başkanı Raif Ali Dinçkök projenin tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Akkök Şirketler Grubu olarak, 2005 yılında stratejilerini yeniden belirleme ihtiyacı hissettiklerini, gayrimenkul sektörünü 5 ana iş alanlarından biri olarak belirlediklerini ifade etti.

2006 yılında Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’yi kurdukların anımsatan Dinçkök, “Akiş, bugün 1,2 milyon metrekare inşaat alanına sahip projelerin içinde yer almaktadır” dedi. Gayrim enkul’ün, Türkiye’de son 25 yılda yıldızı parlayan bir sektör olduğunu, gayrimenkul sektöründe son yılların bir diğer cazibe alanını ise sayıları hızla artan alışveriş merkezlerinin oluşturduğunu söyleyen Dinçkök, “Ülkemizde gayrimenkule verilen değerin ve yatırımların daha da artacağını öngörmekteyiz. Bu doğrultuda analistler Türkiye’de yatırıma başlayan ya da yatırım planlayan yabancıların ilan ettiği projelerin yatırım tutarının 10 milyar doları aştığını bildirmektedirler” diye konuştu. Dinçkök, Akkök Şirketler Grubu’nun, iştiraki Akiş vasıtasıyla sektörde önümüzdeki yıllarda daha aktif ve öncü bir rol oynayacağını vurguladı.

Akiş Genel Müdürü Gökşin Durusoy da artık konut alacak olanların eskiye oranla daha titiz davrandıklarını belirtti. Durusoy, “Bizim Akiş olarak önceliğimiz, projelerimizin bulundukları bölgenin yaşam kalitesini yükseltecek konsept ve tasarıma sahip olmalarının yanı sıra, ev sahiplerimizin birlikte zaman geçirmekten keyif alacakları yaşam alanları yaratmaktır” dedi. Durusoy, bu çerçevede özellikle alışveriş ve yaşam merkezi geliştirme ve yönetimi alanında uzmanlıklarını devam ettirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Esenyurt Bahçeşehir bölgesinde yer alan Akkoza projelerinin geçtiğimiz günlerde ortaklık yapısındaki değişimle gündeme geldiğini anımsatan Durusoy, “Bu yıl içinde tamamlanması hedeflenen Akkoza birinci ve ikinci faz konutların in inşaatı yüzde 75 Garanti Koza ve yüzde 25 Akiş ortaklığıyla devam ediyor. Satışa çıkan 3. fazda ise Akiş olarak yer almıyoruz.

Proje içinde yer alan alışveriş ve yaşam merkezi ise, Garanti Koza ve Corio’nun ortaklık paylarını devretmesiyle yüzde 100 Akiş projesi olarak Akbatı adıyla hayata geçecek” dedi. Halen inşaatı devam etmekte olan Akbatı’nın İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri ve bunun üzerinde yükselecek iki kule üzerinde toplam 348 adet rezidanstan oluştuğunu bildiren Durusoy, projenin 220 milyon dolar yatırımla hayata geçeceğini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Pinterest