Akbatı Yeni Yaşında Hayata Hayat Katıyor

Akbatı, dokuzuncu yaş kutlamaları kapsamında ağaçlandırma çalışmalarına yeni bir bakış açısı getiren Ecording iş birliği ile 9 bin adet ağaç tohumunun havadan ekimini gerçekleştirecek. Yeni yaşında sürdürülebilir yaşam projelerini anlamlı bir destekle geliştiren Akbatı, tüm misafirlerini sedir ve kızılçam ağaçlarından oluşacak orman için desteğe bekliyor.

Kurulduğu 2011 yılından bu yana insana ve çevreye yönelik sürdürülebilir pek çok projeye imza atan Akbatı, Eylül ayında dokuzuncu yaşını kutluyor. Akbatı, dokuz yıllık heyecan dolu serüveni için ağaçlandırma faaliyetlerine yenilikçi bir bakış açısı katıyor. Dokuzuncu yaşına özel olarak Ecording iş birliği ile çevre teknolojilerinden faydalanarak ulaşılması zor olan alanları yeşillendiriyor. Ecording tarafından geliştirilen ve ağaçlandırılması gereken ulaşılması zor alanlara havadan tohum topu atışları gerçekleştirilen insansız hava araçları olan ecoDrone’lar tohumların da toprakla sağlıklı ve hızlı şekilde buluşmasını sağlıyor. Ekim ayında gerçekleşecek havadan ecoDrone’lar aracılığı ile 9 bin tohum topunun ekimine ait görüntüler ise çok yakında paylaşılacak.

Ağaçlandırma çalışmalarına yeni bir bakış açısı getiren Ecording, geliştirdiği ecoDrone’larla erişimi zor alanlarda sadece 10 dakikada 2 bin 500 tohum atışı gerçekleştiriyor. Ecording, “Ağacım Nerede” uygulamasıyla atışı gerçekleşen tohumların doğa ile nasıl buluştuğu görülebiliyor ve fidanların durumu takip edilebiliyor.

Akbatı, misafirlerini de sürdürülebilir yaşam felsefesi ile gerçekleştirdiği dokuzuncu yaş kutlamalarına desteğe davet ediyor. Misafirler, Akbatı resmi sosyal medya hesaplarında ve alışveriş merkezi içerisinde yer alan afişlerdeki QR kodunu okutarak ücretsiz tohum toplarının atılmasını destekleyebiliyor.

Sedir ve kızılçam ağaçlarından oluşacak kocaman bir orman ile Akbatı dokuzuncu yılında sadece insana değil, yaşamın her alanına dokunmaya devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Pinterest