4 Milyar TL’lik Birleşme AKİŞ’i 3. Sıraya Yükseltti

SAF GYO ile birleşen Akiş GYO’nun özkaynak değeri 2.5 milyar TL’ye toplam varlıkları 4 milyar TL’ye çıktı. Akiş GYO Genel Müdürü Gökşin Durusoy özel sektör GYO’ları arasında 3. sıraya yükseldiklerini kaydetti Akkök Holding bünyesinde faaliyet gösteren Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), SAF GYO ile birleşti. , Birleşmeyle, iki şirket faaliyetlerine Akiş GYO çatısı altında devam edecek. 

Birleşmeden önce SAF GYO 1 bünyesinde bulunan Akasya Alışveriş Merkezi; Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin de sahibi olan Akiş GYO bünyesine girdi. Birleşme sonrası Akiş GYO’nun özkaynak değeri Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyesi Alize Dinçkök Eyüboğlu ve Akiş GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gökşin Durusoy 2.5 milyar TL’ye, toplam varlıkları da 4 milyar TL’ye çıkarken toplam kiralanabilir alanı 160 bin metrekareye, çıkarken yıllık kira geliri de 320 milyon TL’ye yükseldi. 

Akiş GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gökşin Durusoy, şirketin portföyünde bulunan Akasya’dan 250 milyon lira, Akbatı’dan 80 milyon lira kira geliri elde edileceğini kaydetti. Durusoy, 2.5 milyar TL’ye yükselen özkaynak büyüklüğü ile özel sektör GYO’ları arasında 3. sıraya çıktıklarını ifade etti. BAĞDAT CADDESİ’NDE 420 MİLYONLUK YATIRIM Suadiye, Caddebostan ve Erenköy’de 420 milyon TL yatırımla yükselen 4 cadde projesinin 2018 yılında tamamlanacağını belirten BULGURLU’YA EN YÜKSEK TEKLİFİ VERDİ AKIŞ GYO, TOKİ’nin Bulgurlu’daki 41 bin 570 metrekarelik arsasının ihalesinin ilk oturumunda en yüksek teklifi 793 milyon lira satış geliriyle verdi. İkinci oturum gelecek hafta yapılacak.

Durusoy, Akapartman Suadiye’de, 3+1 ve 4+1 dubleks tipi seçenekler sunacaklarını ifade etti. Beykoz bölgesinde de yatırım fırsatlarını değerlendirdiklerini ifade eden Durusoy, 2018 yılında 40 bin metrekare alan üzerinde 150 milyon TL’lik yatırımla projeler yapacaklarını kaydetti. 4 milyar TL’lik birleşme Akiş’i 3. sıraya yükseltti

Habertürk

Sosyal Medyada Paylaşın
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Pinterest