4 Milyar Liralık GYO Ortaklığı

Akiş GYO ve SAF GYO güçlerini birleştirdi 4 milyar liralık GYO ORTAKLIĞI A KKÖK Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), SAF GYO ile birleşti. Birleşmeyle, iki şirket faaliyetlerine Akiş GYO çatısı altında devam edecek. Birleşmeden önce SAF GYO bünyesinde bulunan Akasya Alışveriş Merkezi, Akiş GYO çatısı altına girdi. Akbatı AVM’nin de sahibi olan Akiş GYO’nun birleşme sonrası özkaynak değeri 2.5 milyar TL’ye, toplam varlıkları 4 milyar TL’ye ve yıllık kira geliri 320 milyon TL’ye yükselecek. Akiş GYO bu birleşmeyle Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yaürım ortaklıklarından birisi oldu.

YENİ YATIRIMLAR YOLDA
Ortaklık sonrası yeni yatırımlar için düğmeye bastıklarını belirten Akiş GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gökşin Dunısoy, Beykoz’a lüks konut, Kadıköy’de de ticari gayrimenkul ve konut yatırımı yapacaklarını söyledi. Bağdat Caddesi’ne 420 milyon TL yatırım yapacaklarım ve projeleri 2018 yılında tamamlanacağını belirten Dunısoy, “Cadde mağazacılığında ilk işbirliğimizi Beymen ile gerçekleştiriyoruz. Suadiye’de Beymen mağazası eylül ayında kapılarını ziyaretçilerine açacak” dedi. Dunısoy, yeni markaları Akpartman ile de yeni yaşam alanlan oluşturmayı hedeflediklerini belirtti Akpartman markalı ilk proje Akpartman Suadiye’de 3+1 ve 4+1 dubleks daireler yer alıyor.

BEYKOZ’A 150 MİLYON
Beykoz bölgesinde de yatırım fırsatlarını değerlendirdiklerini ifade eden Gökşin Durusoy, 2018 yılında 40 bin metrekare alan üzerinde 150 milyon TL’lik yatırımla konut ve ticari alanların bulunduğu projeye başlayacaklarım ifade etti. Öte yandan Akiş GYO, TOKİ’nin İstanbul Bulgurlu’daki 41 bin 570 metrekarelik arsasımn ihalesinde en yüksek teklifi 793 milyon lira satış geliri ve 301 milyon idare payı ile verdi. Önceki gun yapılan ihalenin ilk oturumuna 11 firma katıldı. Gelecek hafta yapılacak ikinci oturum ile kazanan belli olacak.

Hürriyet

Sosyal Medyada Paylaşın
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Pinterest